Дивосвіт навколо нас

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО СНІЖИНКИ ДІТЯМ ТА ДОРОСЛИМ

Цікаві факти про сніжинки

Сніжинки – це чудові кристали, які утворюються при замерзанні води в атмосфері. А ось яке визначення слова “сніжинка” подає Вікіпедія (загальнодоступна вільна багатомовна онлайн-енциклопедія): 

Сніжинка — це одиничний кристал льоду або агрегація кристалів, що падає до поверхні землі крізь атмосферу. 
(Джерело: uk.wikipedia.org)

Сніжинки утворюються, коли водяна пара замерзає в повітрі на мікроскопічних частинках, таких як пил або бактерії. Процес формування сніжинок починається, коли водяна пара конденсується на ядрах кристалізації, утворюючи льодяні частки. Ці частки ростуть в процесі подальшої конденсації водяної пари, додаючи нові шари льоду.

Унікальна форма сніжинок виникає через специфічний характер молекулярної структури води та умови, при яких вони утворюються. Льодові молекули приєднуються до сніжинок в певному порядку, що призводить до виникнення вражаючих симетричних та геометричних форм.

Сніг, що утворює сугроби, складається з багатьох сніжинок, які об’єднуються під час снігопаду.

Деякі цікаві та маловідомі факти про сніжинки:

Цікаві факти про сніжинки для дорослих та дітей

1) Згідно з науковими дослідженнями, кожна сніжинка вважається унікальною. Умови утворення, молекулярна структура води, напрямок росту та багато інших факторів призводять до того, що жодна сніжинка не повторюється в абсолютному розумінні. Виходить, що індивідуальні умови росту кожної сніжинки роблять її абсолютно неповторною по своїй формі та структурі, тобто не існує двох однакових сніжинок! Ви тільки уявіть, що кожна гілочка сніжинки росте у своєму власному темпі та напрямку, відображаючи умови, в яких вона утворюється. Це й робить сніжинки такими чудовими та різноманітними.

2) Усі сніжинки, які впали на землю, утворилися зовсім недавно, тільки-но перед своїм приземленням. Тобто вони є свіжими кристалами, створеними у зовсім близькому минулому.

3) Сніжинки мають гідродинамічну форму, яка допомагає їм красиво падати та залишатися непошкодженими під час спуску з атмосфери.

4) Хоча багато сніжинок мають вражаючу симетрію,але не всі вони є абсолютно симетричними.  Існує теорія, що сніжинки можуть бути поділені на дві основні категорії – “прості” та “складні”. Прості сніжинки мають регулярні, симетричні форми, тоді як складні можуть мати нерегулярні та неправильні форми.

5) Сніжинки можуть набирати електричний заряд внаслідок різних процесів, таких як тертя та термічне взаємодіяння. Взаємодія сніжинок одна з одною чи з іншими об’єктами може викликати передачу електронів, що призводить до електричної зарядки. Проте, цей заряд, який може набиратися сніжинками, зазвичай невеликий і не має практичного застосування в сучасних технологіях чи енергетичних системах.

6) У середньому вага однієї сніжинки сягає 1 міліграма.

7) Кристали сніжинок можуть збільшуватися до сотень мікрометрів або міліметрів за рахунок крапель води. Цей процес відомий як процес Вегенера–Бергерона–Фіндейзена. Так, у книзі рекордів Гіннеса були зафіксовані найбільші скупчені сніжинки в січні 1887 року у Форт-Кео, штат Монтана , які мали до 38 см у діаметрі.

8) Більше трьох мільярдів осіб, які проживають на Землі, ніколи не бачили сніжинок.

9) Саами, фіно-угорський народ у Північній Європі, мають для позначення снігу та сніжинок  41 слово.

10) Сніжинки в поезії колись служили символом космічної енергії Дао і галактики Чумацький Шлях (Галактики, яка включає Сонячну систему).

11) Японський вчений Накая Укітіро називав сніг «листом з небес, написаним таємними ієрогліфами». Іменем цього науковця названий єдиний в світі музей сніжинок, що розташований в Японії, на острові Хоккайдо.

12) На Марсі також є сніжинки, але вони складаються не з води, а з вуглекислого газу (CO2). Вони виглядають інакше, але теж є унікальним явищем.

13) Сніжинка присутня на гербі Лумійокі (Lumijoki) – герб герб фінської адміністративної провінції.

Герб Lumijoki на якому зображено сніжинку
Герб Lumijoki

14) Стилізована шестикутна сніжинка використовується для ордена Канади, як національної система пошани. Існують три ступеня в Ордені Канади (компаньйон, офіцер і член відповідно). (Джерело: en.wikipedia.org)

Три ступеня в Ордені Канади

Ці всі факти роблять сніжинки чудовим та доволі загадковим явищем в природі, чи не так?

Хто першим сфотографував сніжинку?

Першим, хто детально вивчав сніжинки під мікроскопом, був Вілсон Олвін Бентлі (Wilson Alwyn Bentley), американський фотограф та природознавець. Ще у 1885 році він вирішив вивчити будову сніжинок і ретельно дослідити їх. Свій перший знімок він зробив, коли йому було 19 років. Розповідаючи про цю історію в журналі Harper’s Monthly Magazine, Бентлі згадував, що намагався навіть не дихати, щоб тепло не зашкодило сніжинці. Вілсон Бентлі був просто в захваті від білих сніжинок, які падали з неба.

“… З самого початку мене найбільше зачаровували сніжинки”.
(Вілсон Бентлі)

Він прикріпив камеру до мікроскопа своїх батьків, щоб сфотографувати хоча б одну сніжинку. Після незліченних спроб йому таки нарешті вдалося отримати чітке зображення – першу фотографію сніжинки!

Вілсон Олвін Бентлі, перший хто сфотографував сніжинку
Бентлі фотографує сніжинки на своїй фермі у Вермонті

Бо й справді, зуміти зафіксувати на камеру утворення сніжинок – це справжній подвиг для фотографа, оскільки вкрай складно встежити за процесом формування цих “білих мух”. Робота зі сніжинками Олвіна Бентлі здобула величезну популярність. Пізніше він навіть опублікував книгу під назвою “Snow Crystals” (Сніжинки), де представив свої вражаючі фотографії та спостереження за сніжинками. (Джерело: snowflakebentley.com)

Відтоді вивчення сніжинок під мікроскопом стало популярним напрямком у науці та фотографії. Відзначився також Alexey Kljatov – цей фотограф та науковець-аматор, став відомий своєю роботою з мікрофотографії сніжинок. Він використовував дешевий саморобний об’єктив, який дозволяв отримувати надзвичайно деталізовані та красиві знімки сніжинок. Його роботи здобули велику популярність в Інтернеті, чому запитаєте ви? А ось подивіться на ці фото і самі все зрозумієте.

Чарівні макрофотографії сніжинок Олексія Клятова 

Це просто фантастичні фотографії сніжинок! Ви такого точно ще не бачили!

Дивовижні макро фотографії Олексія Клятова

Олексій Клятов. Фото сніжинок

Фотографії Alexey Kljatov

Alexey Kljatov фотографії сніжинок в режимі макрозйомки

Майстер макро фото сніжинок Олексій Клятов

Краса сніжинок. Макро фото Alexey Kljatov

Олексій Клятов ( Alexey Kljatov ). Фото сніжинок

Сніжинки під мікроскопом. Фото Олексія Клятова

Сніжинки під збільшенням. Фото Олексій Клятов

Як виглядають сніжинки на макрофотографії. Фото Олексій Клятов

Красиві сніжинки на фото Alexey Kljatov

Мікро мистецтво. Краса сніжинок на фото Alexey Kljatov

Макро фотографії від Alexey Kljatov

Граціозна краса сніжинок. Фото Олексія Клятова

Сніжинка макро. Фото Олексій Клятов

Дивовижні сніжинки. Фото Олексій Клятов

Чарівні фотографії сніжинок

(Джерело: digital-photography-school.com)

Сподіваємося, що тобі сподобалася наша стаття. А якщо так, можна сподіватися на коментар, де ти можеш виказати всі свої емоції добрими словами щодо прочитаного!)

І на останок,  пропонуємо подивитися напрочуд дивовижне 

ВІДЕО ЯК УТВОРЮЮТЬСЯ СНІЖИНКИ

Дякую, що був з нами! Більше фотографій дивовижної природи, яка нас оточує, дивися у цьому посиланні.

Не забудь підписатися на наші канали:

Або переходь за посиланням НА ГОЛОВНУ СТОРІНКУ 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert