Пісня про рушник (Рідна мати моя) Рідна мати моя, ти ночей не доспала, І водила мене у поля край села. І в дорогу далеку ти…
Читати далі...Українські народні пісні
Українська пісенна народна творчість – це велика культурна спадщина, скарб українського народу.
Українські народні пісні (співанки) є різновидом народної музики, яка зародилася у часи становлення Київської Русі. Свідоцтвом того слугує факт, що на фресках Софії Київської (XI століття) зображені музики, що грають на різних духових, ударних та струнних (подібних до арфи і лютні) інструментах.
Цікавою видається і така історична обставина – фольклористи підрахували, що взагалі було записано понад півмільйона українських народних пісень. Але з них було опубліковано лише неповних 10 %. Найдавнішим записом української народної пісні, який зберігся повністю, є текст «Дунаю, Дунаю, чему смутен течеш?» із середини XVI ст. відомий під назвою «Пісня про Штефана воєводу». Його було віднайдено в рукописній граматиці 1571 року чеського вченого Яна Благослава. (Джерело: uk.wikipedia.org)
В серці українського народу завжди жила пісня – весела, жартівлива, чи сумна, журлива. Піснею передавали свій настрій, свою любов до рідного краю. У ній виражалися найвищі почуття людей.
Хто не був зачарований піснею, хто не “згадує її, як своє життя, прозоре дитинство, свою горду юність, своє бажання бути красивим і ніжним, сильним і хоробрим?”
(О. Довженко)Наша дума, наша пісня
Не вмре не загине…
Ось де, люде, наша слава,
Слава України!
(Т. Г. Шевченко)
Українські народні пісні (тексти пісень) Найкращі старі українські пісні у гарному виконанні талановитих дівчат просто зачаровують! Слухай аби по-справжньому відчути українську культуру та колорит цих…
Читати далі...