Духовне збагачення

БАЧИТИ СЕРЦЕМ

Що це означає? Як навчитися?

БАЧИТИ СЕРЦЕМ

Бачення заплющеними очима, означає БАЧИТИ СЕРЦЕМ. В індійській філософії це пов’язують з серцевою чакрою (Анахата). Це центр, де людина відчуває безкорисливу любов та гармонію.

Бачити серцем . Що це і як цього досягти?

У молитві, прикладаючи складені руки до серця, людина ніби каже: “Я звертаюся до тебе, Господь, з глибини свого серця – найчистішого місця моєї істоти”.

Бачення заплющеними очима дозволяє “бачити” і сприймати інформацію без звичайних органів чуття. Інакше кажучи, таке бачення спрямоване на активацію внутрішнього зору або “третього ока”. Це стає доступним людині, коли в неї підвищується рівень співпереживання (емпатія),  тобто розуміння почуттів та психічних станів інших людей.

До речі, аби розвинути у собі таке “бачення”, треба регулярна практика, аби досягти потрібні навички. Треба мати й на увазі й те, що розвиток інтуїтивних здібностей – це індивідуальний процес, який вимагає багато часу та терпіння. При цьому важливим є й те, що займаючись самопізнанням, треба зберігати й критичне мислення, оцінюючи отриманий досвід та інформацію.

Є базові техніки медитації та візуалізації, які використовуються, наприклад при занятті Йогою чи в інших спеціалізованих центрах, де кваліфіковані спеціалісти допомагають людині навчитися досягати розслаблення, розвивати свою концентрацію та внутрішній зір. Ці практики корисні не лише для того щоб досягти “прозріння”, але й для загального поліпшення емоційного та психічного стану.

Основи медитації починаються з того, аби сісти у зручній для вас позі (можна у позі лотоса зі схрещеними  ногами), обов’язково при цьому треба випрямити спину, закрити очі. Потім перевести концентрацію на дихання, зосередитись на ньому (але не намагатися контролювати його, а просто спостерігати за процесом). Далі спробувати досягти розслаблення, уявляючи на кожному видиху, як напруга відходить від вашого тіла. Пройтися внутрішнім взором по всьому своєму тілу, розслабляючи кожну його частину, починаючи від пальців ніг.

З кожною наступною практикою вам буде становитися все цікавіше, бо ви дійшли до практикування усвідомленості. Що це означає? Ви стаєте спостерігачем своїх власних думок, не оцінюючи їх. Ви їх помічаєте і відпускаєте. Така практика розвиває здатність БУТИ, ЖИТИ У ТЕПЕРІШНЬОМУ МОМЕНТІ. Розпочинати подібні практики треба з 5 – 10 хвилин, поступово збільшуючи десь до півгодини.

Далі ви навчитеся основам візуалізації. Візуалізація – це практика створення уявних образів, які допомагають вам розслабитися (Наприклад, коли ви уявляєте затишне, спокійне, комфортне для себе місце. Це може бути пляж, лісова галявина, або місце зі свого життя, де ви відчували себе щасливим), зосередитися і розкрити у собі інтуїтивне сприйняття.

Продивіться, уявіть всі деталі: запахи, звуки, текстури. Візуалізуйте, наче з центру вашого тіла виходить яскраве світло. Спостерігайте за тим, як це світло стає сильнішим, наповнюючи все ваше тіло і простір навколо вас. Уявіть, як відкривається ваш внутрішній зір, ніби ви дивитеся крізь закриті очі і поступово починаєте бачити предмети чітко і ясно.

Любі читачі, на цьому моменті я хочу поділитися з вами своїм власним досвідом.

Коли я усвідомлено стала займатися подібними практиками, тоді я (а це було для мене самої повною несподіванкою) стала заплющеними очима розпізнавати кольори. Від кожного з кольорів я почувала характерну енергетику. Сильно “читався” темно-синій колір та червоний, особливим був чорний – він “пустий”, білий – настільки сяючий, що болісно було дивитися на нього навіть заплющеними очима! Зелений, салатовий – настільки гармонійні, природні, просто заспокоювали серце. Жовтий – колір радості. Коричневий колір мені не подобався по енергетиці, тому я легко розуміла – що не те, це точно він. Рожевий – важко описати його – легкий, ігриво-романтичний, десь так. Насправді подив викликав в мене глибоко-фіолетовий колір – це колір нездорової енергетики. Люди, намагайтеся не вдягати одежу (хоча би спідню білизну) такого відтінку! Червоний, навпаки, виліковує. Коли хворієте, вдягайте червоні шкарпетки, то швидше й легше протікатимуть ваші хвороби. А взагалі-то будьте всі здорові!

Так, як кожна практика має вдосконалюватися, тому я купила тоді кольоровий картон невеликого формату. Найліпше підійшов розмір  десь 12-15 см. З тильної сторони він не повинен навіть й трішки просвічувати колір! Вибирала тихе місце, де мене хоча би хвилин п’ятнадцять ніхто не відволікав. Тож сидячи з рівною спиною (на це особлива увага!) в зручній для мене позі, я розкладала біля себе тильною стороною картки. Спочатку поруч клала синій та червоний. Тосувала їх, ховала за спиною, аби саму себе збити. Запам’ятовувала їхню енергетику. Далі добавляла по одному жовтий, чорний, білий. З п’ятьма працювати стало вже суттєво важче. Відпрацьовувала, додавала ще і так далі. Поки не досягла успіху десь у 18 кольорів.

Кому цікаво, то розкажу, як я вдосконалювала свою практику далі. Я навмисно їздила у громадському транспорті, особливо гарно “спрацьовував” час-пік. До речі, це відбувалося давно, ще до воєнних дій і в мене ще тоді не було троє дітей))) Так ось, перебуваючи серед багатьох незнайомих мені людей, які збивалися в маршрутному таксі “як оселедці”, я концентрувалася на тому, аби віднайти всередині себе абсолютний спокій (а цього у натовпі добитися нелегко!). Закривала очі, хоча би на хвилинку. За цей час я повинна була чітко “побачити” хто стоїть біля мене поруч – зліва, справа, позаду мене, спереду. Чоловік чи жінка? Якого кольору одежа в них? Яка текстура одягу? Потім відкривала свої очі і… (О, Боже, це ж працює!) я оцінювала результат своїх минулих практик.

Це цікаво, скажу я вам. Але! Ви починаєте ставати більш відповідальним і не тільки перед собою… перед Абсолютом. Це теж потребувало мого осмислення і довгої праці. Якщо щось мені не доходило, то мені “втовкмачувалося” і не досить у приємний і зручний для мене спосіб. То треба про це пам’ятати також!

Процес медитації та візуалізації вимагає часу, терпіння та регулярності – це один із секретів успіхів у цьому напрямку розвитку. Не забувайте при медитації вимикати свій телефон! Практикуйте, навіть якщо на початку результати здаються вам незначними. Фахівці радять записувати свої відчуття та образи після практик. Це допомагатиме відстежувати прогрес.

Мені, наприклад, теж сказали у свій час робити замальовки та робити нотатки. Ось такий малюнок, до речі один із перших, який був усвідомлено намальований мною у 2019 році. 

Зображення енергії, які відходять від рук людини
Енергії, які відходили від моїх рук. (Малюнок олівцями)

Зараз подібних малюнків вже досить багато назбиралося – альбомів три. Поступово буду вам їх показувати, коли про щось цікаве розповідатиму надалі.

Отже, медитація допомагає підготувати розум і розслабити тіло. А візуалізація – тренувати ваше внутрішнє сприйняття. Такі прості, здавалося б, практики мають насправді глибокий внутрішній ефект: ви зосереджуєтеся на своїй духовній сутності, навчаєтесь гармонізації,  “баченню третім оком”, фокусуванню на серці, як на джерелі любові та істини, допомагає зросту свого Вищого Я та єдності з Творцем.  А чи знаєте ви, що це також допомагає переключанню свідомості – переходу зі стану стресу (бета-хвилі) в стан внутрішнього спокою та інтуїції (альфа-хвилі)?

Люди, які освоюють такі практики досягають більш глибокого розуміння себе і світу. Через активне використання техники “бачення заплющеними очима”, тобто свого серця “як центра управління”, люди досягають прозріння і ясності.

Іще наведу кілька прикладів чому практикування “бачення заплющеними очима” (серцем) є важливим:

  • Це покращення психічного здоров’я, бо практики спрямовані на гармонізацію серця і мозку, сприяють зниженню рівня стресу, тривожності і депресії.
  • Підвищення когнітивних функцій. Підвищення концентрації, пам’яті та творчих здібностей.
  • Емоційна стабільність та підвищення рівня задоволеності життям.
  • Позитивний вплив на серцево-судинну систему та загальний стан здоров’я.

Тож робимо висновок: об’єднуючи духовні і наукові підходи, які спрямовані на гармонізацію людини через центр сприйняття – своє серце, ми досягаємо загального благополуччя й внутрішнього розуміння природи реальності.

Розвивайте у собі любов, співчуття, що виходять з вашого серця, навчайтесь перебувати більше у стані спокою, віднаходити джерело Світла та чистої Енергії всередині себе.

Миру всім вам!

Обов’язково поділися своїми думками щодо прочитанного у коментарях. Дякую!

Публікую перші відгуки:

"Бачити серцем. Що означає?" Коментарі до статті читати онлайн

А щоб дізнатися ще більше цікавого, підписуйся на наші канали:

Або переходь за посиланням НА ГОЛОВНУ СТОРІНКУ 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert