Світ дитинства

ЗИМОВИЙ КОНКУРС для дітей середнього та старшого шкільного віку

ЗИМОВИЙ КОНКУРС

Зими. Картини українських художників
“Січень”. Художник Юрій Пацан

Вітаємо вас, друзі! Пропонуємо вам прийняти участь у зимовому конкурсі, який триватиме до 29 лютого включно. Але спочатку дозвольте подякувати кожному із вас, любі читачі, бо саме завдяки вам ми бачимо, що наші старання щодо розвитку українського сайту з відбірним контентом, то не марна справа. Не пройшло й півроку, а цей достатньо новий проект вже досяг відмітки майже у 4, 5 тисяч читачів на місяць. Люди заходять до цього ресурсу з абсолютно різних куточків світу! Найбільше читачів, звісно з України, але є люди, які заходять, щоб почитати з таких країн (подаємо статистику від найбільшого до найменшого): Германія, Сполучені Штати Америки, Польща, Франція, Канада, Італія, Грецька Республіка, Нова Зеландія, Велика Британія та інші.

Тож перейдемо до завдань конкурсу, які ми для вас підготували. Є три конкурсних завдання, які розраховані на дітей середнього та старшого шкільного віку. Але… любі друзі (люди старшого віку: батьки, бабусі, вчителі – всі, хто не байдужий до нашого проекту), якщо є у вас наснага до виконання будь-якого із завдань конкурсу, а то й може й усіх, то будь ласка приєднуйтеся! Долучайтеся! Українці разом! Бо разом – ми сила!!! 

Для школярів: за виконання одного чи двох конкурсних завдань ви отримаєте унікальний кольоровий СЕРТИФІКАТ цього сайту у форматі PDF високої якості, який можна буде роздрукувати і, звісно, подяку за участь. Якщо будуть виконані всі три завдання, то ви отримаєте ДИПЛОМ. Якщо до всіх трьох завдань конкурсу будуть додані красиві фото зимової природи 2024 року, малюнки, або власні вірші про зиму, то ви отримаєте ДИПЛОМ З ВІДМІТКОЮ (ПЕРШЕ МІСЦЕ, ДРУГЕ або ТРЕТЄ, відповідно).

Дорослі люди, які проявлять ініціативу  і приєднаються до виконання завдань, отримають іменний СЕРТИФІКАТ та щиру подяку від розробників цього сайту.

Виконанні завдання приймаються до 29 лютого 2024 року. Вислати їх можна нам на електронну скриньку:

Наша email адреса: ask.olhamaria@gmail.com

1. Завдання конкурсу, де тобі потрібно буде РОЗГАДАТИ РЕБУСИ

Як розгадувати ребуси? Основні правила

  • Слід читати прийменник “в”, якщо одне зображення знаходиться всередині іншого, далі додати велику літеру, аби прочитати закодоване слово, а потім те, що зображено у цій букві. 
  • Другий малюнок читаймо так: спочатку прийменник “над”, потім прочитати літеру знизу, а після того букву, яка намальована зверху. Все просто, чи не так?
  • На третьому малюнку ти побачиш перевернуте зображення. Це означає, що той малюнок читається навпаки.
  • Коми перед малюнком чи поза ним означатимуть наступне: якщо кома на початку, то треба пропустити першу літеру, якщо наприкінці – останню. Відповідно, якщо ти бачиш дві коми, то треба відкинути дві літери.
  • Знак рівності у дужках означає, що букви слід замінити. 
  • Цифри під малюнком підказують у якому порядку слід переставити букви, щоб відгадати слово.
  • Підказка до 7-го малюнку з ребусами. Там ти побачиш ѣ («ять») – це літера кирилиці, яка в українському письмі вживалася до кінця XIX ст. Зараз вона використовується лише у церковнослов’янській мові. (Джерело: uk.wikipedia.org)

Сподіваємося, що в тебе з легкістю вийде розгадати всі ребуси! А закодовані слова не забудь написати нам на електронну пошту з указанням свого імені та прізвища, аби ми змогли привітати тебе сертифікатом чи дипломом за участь у цьому конкурсі.

Ребуси українською мовою онлайн

Ребуси для дітей

Ребуси українською

Дитячі ребуси

Ребуси для школярів

Ребуси українською мовою для дітей та дорослих

Ребуси. Українська мова

Ребуси роздрукувати безкоштовно

Ребуси онлайн для дітей

Ребуси українською мовою для дітей

Ребуси українською мовою

 

2. Завдання конкурсу, де потрібно НАПИСАТИ ТВІР ПРО ЗИМУ

Твір-опис зими українською мовою

Дитячі ігри взимку фото (зображення)
Зимові розваги дітей. (Автор фото: Elena Zhurba)

“СНІЖИНКА ВПАЛА НА МОЮ ДОЛОНЮ”

Зима. Сніг, мабуть, йшов всю ніч. І навіть зараз пухнасті сніжинки ще продовжували тихесенько падати додолу, прикрашаючи собою все довкола. Дерева та кущі … (описати, як виглядає природа взимку).

Ми з (написати з ким) збиралися вийти на прогулянку, бо погода була дуже гарною! На дворі стояла тиша. Вітру майже зовсім не було. Та й снігу насипало доволі. Я вдяг (-ла)… (Описати, яку саме верхню одежу та взуття ти вдягаєш узимку. Може є у тебе якась улюблена річ (шарф, шапка тощо), то опиши докладніше якого кольору та річ й чому вона тобі так подобається).

Надворі було досить людно. Хтось з дорослих просто йшов по своїх справах, але діти були радісними та залюбки гралися зі снігом. Ще б пак, то були такі веселі зимові забавки! … (Написати що саме робили діти надворі й  чим займався ти).

Сніг все ще сипався з неба. Я підставив (-ла) свою долоню і “білі зимові мухи” одна за одною посідали на неї. Та тільки шкода, що ті сніжинки так швидко танули, перетворюючись на малесенькі краплинки води. “Яке ж дивовижне природне явище ті СНІЖИНКИ!” – подумав (-ла) я. (Допиши ще свої думки щодо цього зимового явища природи. А для більшого натхнення перейди за цим посиланням або натисни на це фото, щоб дізнатися більше про сніжинки).

Зима. Чарівні сніжинки фото
НАТИСНИ НА ЦЕ ФОТО, щоб дізнатися багато цікавих фактів про сніжинки та сніг

Пройшов якийсь час і нам треба було вертатися додому. Ми чудово провели цей день й навіть трохи  стомилися. Та фотографії, які ми встигли зробити сьогодні, залишаться доброю згадкою про нашу чудову зимову прогулянку. (Якщо в тебе є фото природи, які ти зробив взимку під час прогулянки, то можеш додати їх до цього творчого завдання. Також можеш намалювати зимовий пейзаж олівцями чи фарбами на аркуші паперу або написати  вірш про зиму).

3. Завдання конкурсу, де потрібно РОЗФАРБУВАТИ КАРТИНКУ

Розмальовка антистрес для дітей і дорослих
Цікава розмальовка антистрес до третього конкурсного завдання
Скачати розмальовку до зимового конкурсу
НАТИСНИ НА ІКОНКУ, ЩОБ РОЗДРУКУВАТИ РОЗМАЛЬОВКУ!

Нагадуємо, що розгадані ребуси (відповіді), свій твір-опис про зиму (можливо з фото природи, або малюнком до твору чи власноруч написаним віршем) та творче завдання тобі треба надіслати на цю електрону адресу: ask.olhamaria@gmail.com

Дякуємо, що був з нами!

Не забудь підписатися на наші канали:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert