Uncategorized

Йога і моє тіло (або чому я почала займатися Йогою?)

Йога і моє тіло

Йога і моє тіло… Раніше б я й подумати не могла, що буду про це розповідати, правда!

Цю статтю я написала не лише, аби пояснити, чому я почала займатися Йогою. До цього мене спонукало інше… Може хтось зараз знесилений, почувається погано від болю у тілі, то рідненькі, знайте, що то є тимчасовим проявом. Все минає, рани загоюються, людський організм самовідновлюється. Та на все потрібен час… Вірте в це всім серцем, не дивлячись на “страшні” діагнози встановлені вам…

Виписки з мого щоденника за 2020 рік:

“Болить низ спинного відділу з частими прострілами, чутно, як скриплять кості. Біль у ступнях, болять сильно ноги, особливо коли лежу, тоді їх біль стає просто нестерпним. Від болю торохтить серце і починає «розриватися» голова. Протягом дня тремтять руки, сповільнюється їх рух, пальці слабшають… Тисне серце, особливо в сидячому, або лежачому положенні. Стає німою частина обличчя, загальмовуюсь, важко сконцентруватися, очі погано починають бачити…”

“Мені дуже погано. Болить спина, хребет спокою не дає, не можу зігнутися, сісти, та й спати від болю, зрештою, теж не можу. Вся ж…па у величезних чорних синцях від уколів, болять м’язи… Голова… Сьогодні лікаря задовбала зовсім -погано мені було.”

“Так пролежавши в лікарні, на жаль, точний діагноз мені так і не був поставлений. “Іноді потрібно багато часу на встановлення точного діагнозу”, таку відповідь я отримала сьогодні від свого лікаря. Лікування без діагнозу на серйозних препаратах зовсім не влаштувало ні мене, ні мого чоловіка.

– Олю, настав час збирати свої речі, якось сказав він мені.”

“Мене відпустили додому із лікарні. Найскладнішим у цей день було усвідомити, що твої ноги тебе не слухаються, вони не хочуть ходити, болять і ниють. Дивишся, як одна нога нестійко викручується під тиском свого тіла, інша, ще дужче ніж перша – тремтить, як осиновий лист, починаючи від стегна, і зовсім не стоїть, погойдується, як тростинка на вітру. Очі бачать – мозок не сприймає, чинить опір і протестує тому всьому. Тут потрібна сила волі та заспокійливе)) Мене не зламати…”

“За останні тижні спина вимотала не тільки мене, а й мого чоловіка. Буджу його серед ночі, іди, бач, милий, роби мені укол, так мені хрєново, що ніяк… Бурчить та робить… Вчора весь день я не знаходила собі місця: стоячи боляче, лежачи, якщо зовсім рівно лежати «палкою» так собі, але не довго, потім знову болить, сидячи – зовсім неможливо!”

“Я стискаю від болю зуби, добре, що в період карантину маска приховує мій змучений фейс. Люди дивляться на мене, оглядають, а мені все одно: в душі я здорова, а тіло… а тіло це тимчасово, його поправимо, воно й одужає. Божевільна? Так. Навіть сперечатися не буду! Мені б ноги закинути і на ліжку полежати ,але ж ні,  ледве пересуваю ними, вони плутаються, шкутильгають, трусяться, а я йду!! Я здорова! Чуєте? Всі чуєте? Я здорова! Це моє тіло хворіє, а ви в душу мою подивіться…”

Чому мені було так погано? Кому цікаво стало, тоді читайте наступне:

Магнітно-резонансна томографія  (МРТ)

У відділені променевої діагностики була проведена магнітно-резонансна томографія. Тож, за даними обстеження МРТ тазового кільця, грудного та попереково-крижового відділу хребта були отримані такі дані: у сегменті L5 – S1 відзначається медіанний зсув диску розмірами до 7 мм, з вираженою компресією дурального мішка – грижа диска з каудальною міграцією; великі протрузії дисків L4, L5, протрузія диска у сегменті D6-D7; МРТ ознаки виражених дегенеративно-дистрофічних змін шийного, грудного, поперекового відділів хребта; дегенеративний стеноз на рівні L4 – S1 – стеноз каналу вродженого характеру 11 мм (при нормі від 16 до 18 мм). Спондилоартроз фасеткових суглобів II ст. Остехондроз хребта, ускладнений протрузіями м/п дисків С5 – С6, С6 – С7, Т7 – Т8, Т8 – Т9. Гемангіоми Т1, Т3, Т4, Т5 і Т6 хребців. Ітрамедулярні осередки демієлінізації на рівні С5 – С7 та Т7-Т11 хребців.

Електронейроміографія (ЕНМГ обстеження)

Протокол обстеження Нейро-ЕМГ-Мікро-4 дав такий висновок:

“На момент обстеження виявлено ознаки моторосенсорної полінейропатії верхніх та нижніх кінцівок змішаного характеру (аксонально – демієлінізуючий).”

Денситометрія

Денситометрія – це діагностична методика для визначення мінеральної щільності кісток скелету. Джерело: uk.wikipedia.org

У протоколі обстеження було зазначено:

“У пацієнта, що досліджується, критерій -1,2 свідчить про те, що МПК нижче норми для даного віку і статі.”

Висновок спеціаліста, встановлений діагноз

Вертеброгенна торакалгія (Або міжреберна невралгія, що супроводжується болем у грудному відділі – це патологічний стан периферичних нервів, спровокований компресією або подразненням кореневої частини міжреберних нервів). Люмбарго з ішалгією (Сильний біль у спині, який найчастіше стає першою ознакою небезпечного захворювання опорно-рухового апарату.  Це нападоподібний біль у попереку, що супроводжується м’язовим спазмом, пов’язаний з ураженням хребців та навколохребцевих тканин. Часто виникає через прямі ушкодження хребетного стовпа, перенесені травми та інші патології ).

Цервікалгія (Це хвороба, відома під народною назвою «простріл в шиї». Таке поняття характеризує цілу групу запальних захворювань, що спричиняють скутість м’язів шиї та біль в цьому районі). Радикулопатія (Або радикуліт – запалення корінців спинномозкових нервів у людини. Зумовлений втратою форми і еластичності міжхребцевих дисків). Зміщення атланта. Запальний процес з периферичним тетрапарезом. Сенсорно-алгічні порушення. Загострення, больовий, м’язовий, тонічний синдром. Остеопенія (Це стан, при якому відбувається дифузне зменшення об’єму кісткової маси в організмі, тобто зниженням щільності кісток, що призводить до ослаблення кісток та підвищеного ризику переломів).

Далі мед. фахівцями були зроблені різні приписки: Каудит? (Синдром кінського хвоста (лат. Cauda equina complex) – комплекс симптомів, що виявляються при пошкодженні масивного пучка зі спинномозкових нервів , що відходять від кінцевого відділу спинного мозку (конусу) та іннервують у нижні кінцівки. Проявляється у втраті чутливості та паралічі нижніх кінцівок, а також порушенні функцій сечової системи та кишківника.) Інсульт спинного мозку? (Або Спінальний інсульт— це гострий стан, при якому порушується кровообіг спинного мозку, що може викликати відмирання нервових клітин на ураженій ділянці. Часто призводить до рухових розладів, паралічу та подальшої інвалідизації.) ХДП? (Хронічна запальна демієлінізуюча полінейропатія – патологія, що супроводжується одночасним ураженням великої кількості периферичних нервів у різних анатомічних ділянках і прогресуючою м’язовою слабкістю. Виникає внаслідок пошкодження мієлінового шару навколо нервів – мієлінової оболонки. Що у свою чергу, призводить до зниження чутливості та рухової активності.) 

У ході діагностики, було встановлено, що наслідки перенесеної демієлінізації, у моєму випадку, були обумовлені потраплянням в організм великої кількості токсичних, або хімічних речовин. Так як було виявлено перевищення Цинку (Zn) у 5,2 рази вище допустимої норми. 

Далі почали виставлятися ще “цікавіші” діагнози: Розсіяний склероз, як радіологічно ізольований синдром? Знову здавалася купа аналізів і проводилися складні обстеження. Жоден з яких не дав позитивного результату, на ряду з проведеними лабораторними дослідженнями у Німеччині. 

Мед. працівники (зав. відділенням у м. Київ, м. Дніпро, та багатьма іншими працівниками з кафедри неврології, а також лікарі імунологи) стали схиляти свою думку у бік такого діагнозу: Оптична нейропатія? Знову обстеження і висновок: “БЕЗ ОЗНАК оптичної нейропатії”. Тоді стали писати: Рейно? 

Полегшення від перебуванні у 3-х стаціонарах не відбулося. На той момент я почувалася вже настільки погано, що просто припинила знущання над своїм організмом і самовільно сказала, що більше не хочу приймати ніяких сильнодіючих ліків і самотужки почну шукати виходу з даної ситуації. Моя вага на той момент була більшою через набряки у тілі на 14 кг! Адже, мої ноги, руки, обличчя, шия були неймовірно водянистими, набряклими. У печінці через прийом великої кількості ліків виявили кісту. На цьому була поставлена крапка. Мені дали направлення за яким я мала би отримати 2 групу інвалідності. Та я не схотіла приміряти на себе таку роль, я обрала інший шлях. І, як бачите, він виявився дієвішим за всі ліки!!! Я не здалася, я взяла всю відповідальність на себе і боролася за своє життя, як тільки могла.

Що з того вийшло, ви можете побачити зараз…

Відновлювальне тренування з йоги

Поза Трикутника (Триконасана)

йога поза лелеки

Йога поза орла

Йога бічна планка

Силова йога

Anantasana Yoga

Тому знайте, що я стала займатися Йогою не тому, що хотіла схуднути, ні!!! Це була боротьба на виживання: або я буду прикута до інвалідного крісла і мене хтось повинен буде годувати з ложки, та памперси мені вдягати, або… треба було віднайти  у себе в середині усю Силу Духу, просити й вимолювати милості Божої, робити вправи, які мені були на той час під силу (а я навіть тоді пальцями поворухнути нормально не могла! Мене носив на своїй спині мій чоловік, бо й ноги не ходили.) 

Людина може одужати! Перевірено на власному досвіді! Тільки треба повірити у це усім своїм серцем!!!

Будьте здоровими! Бережіть себе!

Свої відгуки ви можете написати у коментарях під цією статтею. 

Не забудьте підписатися на наші канали:

Або переходьте за посиланням НА ГОЛОВНУ СТОРІНКУ 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert